W zeszłym roku w prawie wodnym ponownie doszło do nowelizacji, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Co te zmiany prawne zasadniczo oznaczają dla polskiego przedsiębiorcy? Czy tylko zmiany te dotyczą przedsiębiorców?
Na pewno najważniejsze zmiany będą dotyczyły tych, których inwestycje są związane z korzystaniem z polskich wód, ponieważ nowe przepisy prawne zmieniają zarówno sposoby finansowania projektów, jak i wydawanie postanowień i decyzji administracyjnych. Szkolenia prawo wodne objaśniają nowe zasady i przepisy informując zainteresowanych o szczegółach tych przepisów w taki sposób, aby uniknąć dwuznaczności.
Gospodarka wodno ściekowa szkolenie pozwala uzupełnić informacje w sektorach nastawionych na inwestycje pochodzące także z oczyszczania ścieków komunalnych. Związane z tym są mocno zagadnienia ochrony środowiska. Ochrona środowiska szkolenia pozwalają dostrzec w całości nowelizacje ostatnich praw i wyjaśnić różnice, a także potrzebę zwiększonych działań na rzecz ochrony środowiska.
Nie bez znaczenia są także gospodarka odpadami szkolenia, które ujawniają, co zmienia się w prawie dla polskiego przedsiębiorcy. Prawo wodne zmieniło się w kontekście ochrony środowiska pod tym względem, że rolnicy nie mogą już korzystać ze zbiorników wodnych jako źródła emisji zbędnych związków azotanowych, które niszczyły ekosystem i w efekcie nieodwracalnie zmieniały równowagę biologiczną.
Zmienione warunki otrzymywania finansowania na inwestycje również mają związek z ograniczeniem niekorzystnych zmian na środowisko naturalne – od teraz warunki do uzyskania finansowania są surowsze, a wszystko powodowane jest przede wszystkim chęcią zadbania o bezpieczniejsze środowisko, w związku z czym zadecydowano o zaprzestaniu pewnych czynności, które wymienione zostaną podczas wybranych warsztatów.
Szkolenia te stają się fenomenalną okazją do zaczerpnięcia wiedzy o nowelizacjach ustaw, które nieco zmieniają warunki i zasady gry dla polskich przedsiębiorców, lecz oferują korzyści w celu utrzymania równowagi biologicznej.